PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631575}

Śnieżka

Blancanieves
7,5 4 539
ocen
7,5 10 1 4539
6,9 9
ocen krytyków
Śnieżka
powrót do forum filmu Śnieżka

przyjemne kino

ocenił(a) film na 8

Widziałam wczoraj ten film i wyszłam zadowolona. faktycznie podobny do oscarowego "Artysty" w związku z tym, że jest czarno biały i niemy, utrzymany w konwencji filmów lat 20-tych. Co mnie urzekło, to rewelacyjne zdjęcia, cudowna wprost muzyka flamenco. Nie nudziłam sie ani minuty. Film chwilami trzyma w napięciu, potrafi rozbawić i wzruszyć- a to przecież o to chodzi! :)

magdaj23

Poszperałam trochę na YT i jednak znalazłam informacje (m.in. z konferencji na festiwalu w San Sebastian) o tym, że twórcy pracowali nad Śnieżką od ponad 8 lat. Zarówno Berger, jak i Hazanavicius nie wiedzieli o swoich planach - tak w każdym razie powiedział Berger :)

Zdjęcia faktycznie niesamowite. Czerń i biel potrafią uwypuklić urodę aktorów/aktorek :)

ocenił(a) film na 8
doti_lbn

Mi się nawet ta Śnieżka podobała bardziej od Artysty:)
Przepiękna jest scena jak biała sukienka zostaje zafarbowana na czarną, jest to meeega malarskie!

magdaj23

wiecie może, czy będzie jeszcze można obejrzeć to u nas?

ocenił(a) film na 8
bbeti

takich danych niestety nie mam :(

magdaj23

udało się w końcu zobaczyć :) cudowny! świetna interpretacja. trochę zaskakująca fabuła (mimo wszystko) jak i zakończenie. Zgadzam się, że ze wszystkich zeszłorocznych Śnieżek najlepsza :)

ocenił(a) film na 10
magdaj23

:) tam jest wiele pięknych zdjęć.... jestem pod ogromnym wrażeniem.... wszystko dopracowane! nie dziwie się ze pracowali nad tym 8 lat! Obraz wart obejrzenia!

ocenił(a) film na 10
magdaj23

Zgadzam się! Film wspaniały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones