PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 329 038
ocen
7,9 10 1 329038
7,7 39
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Niemal 50 lat.

ocenił(a) film na 9

50 lat po premierze, jestem tutaj, jako osoba która z uniwersum styczność miała tylko przelotną, czy to z popkultury, czy to z urywków gdy film akurat leciał w TV, choć z pierwotną trylogią była ona praktycznie zerowa.
W końcu postanowiłem samemu zgłębić ten fenomen i - WOW, jak to mnie kupiło. Nie mogę uwierzyć wręcz jak ten film się dobrze starzeje, jak nie odrzuca niemalże niczym, jak się go chłonie i jaki jest najzwyczajniej znakomity. Żałować mogę jedynie, że tak późno zatonąłem w tym świecie, a raczej wszechświecie, choć może to ma i swoje plusy, gdyż odnoszę wrażenie że paradoksalnie więcej rzeczy mogłaby mnie odrzucać kilkanaście lat temu, niż dziś.
A dziś? W zasadzie tylko jedyna scena mnie rozczarowała, mianowicie walka Kenobiego z Vaderem, wyglądała wręcz karykaturalnie, księżniczki również szczególnie nie polubiłem no ale cóż, z minusów to właściwie tyle.
Polecam każdemu kto kazał temu uniwersum czekać na siebie wszystkie te lata - to naprawdę kawał świetnego kina, gwarantuje że jego kultowość nie wzięła się znikąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones