PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849412}

Mitchellowie kontra maszyny

The Mitchells vs. The Machines
7,4 24 979
ocen
7,4 10 1 24979
7,2 30
ocen krytyków
Mitchellowie kontra maszyny
powrót do forum filmu Mitchellowie kontra maszyny

Jest tu tego całkiem sporo, od "Her" po marsz robotów od razu przywodzący skojarzenia ze szturmowcami. W pewnym momencie pojawia się także ukłon w kierunku "Maximum Overdrive" Stephena Kinga (bunt maszyn, a wśród nich automat z napojami plujący puszkami), w innym pojawia się charakterystyczny motyw muzyczny z "Kill Bill", a w międzyczasie Furby atakują w centrum handlowym niczym Gremliny.
A Wam udało się coś wyłapać?

ocenił(a) film na 8
lew890

Nie da się ukryć, że wielki romb śmierci (czy jak to się nazywało) dość mocno musiał być wzorowany na Exegolu z TROS

Xiankowaty01

Mi się on raczej z wizją piekła w Hellraiserze skojarzył

ocenił(a) film na 8
lew890

Nawiązanie do "Świtu żywych trupów" kiedy przyjechali do centrum handlowego oraz do filmów z Brucem Lee.

ocenił(a) film na 9
lew890

Gdzie tu nawiązanie do her??

ocenił(a) film na 7
KisielowskiMK

Smartfon z własną osobowością i kobiecym głosem wydał mi się dość oczywistym skojarzeniem.

lew890

I wspaniała scena walki mamy z czarnymi robotami przypominająca grę/film Mortal Kombat... z wisienką na torcie w postaci FATALITY! :-)

ocenił(a) film na 8
lew890

"Ja Robot" zdecydowanie.

ocenił(a) film na 9
lew890

ja mialam jeszcze jakies skojarzenia z Napoleon Dynamite, byc moze przez te ilustracje w takim mocno quircky stylu ;)

lew890

Ogólnie koncepcja rodzinnej podróży i to tego typu autem, jednoznacznie przywołuje serię "W krzywym zwierciadle" i rodzinę Gruswoldow.

ocenił(a) film na 10
lew890

Nowoczesne maszyny i skok na kolano z xmenów

lew890

"Stranger things" i "Player One". Ale 'Stranger Things' ewidentnie. I muzyka i sceny w galerii handlowej. Ale bajka SUPER!

ocenił(a) film na 8
lew890

Terminator - Motyw złośliwej sztucznej intelignecji, która przejmuje władzę nad światem coś jak Skynet.
Piąty element - co może uratować ludzkość, dlaczego warto nas ocalić pytała w jednej z ostatnich scen i jest to co prawda niewypowiedziane ale pokazane - jest to miłość, czy też siła miłości.

lew890

W necie są już listy easter egg-ów z tego filmu, a jest tych smaczków naprawdę sporo. Chociażby Lśnienie (wzór na skarpetach Katie), M jak morderstwo (tytuł filmiku Katie z burgerami), Tron (siedziba PAL), Mad Max (plan Katie na walkę z robotami), 2001: Odyseja kosmiczna (PAL zamiast HAL), James Bond oraz Pogromcy duchów (wprost wymienione przez bohaterów) i wiele więcej.

ocenił(a) film na 8
lew890

Indiana Jones i to chyba było w Świątyni Zagłady - scena w sklepie, jak odkrywają półkę z Furby. Podobna scena zapalania zapałki, identyczna muzyka. Poza tym, ojciec nosi w tej scenie łuk w taki sam sposób, jak często Indiana swoją torbę.

ocenił(a) film na 9
lew890

Również filmie można było zauważyć plakat z filmu "Taxi driver" ( w sklepie z dinozaurami), koleżanka Katie ma na instagramie pseudonim JadeRunner2049 ( nawiązanie do Blade Runner 2049), podczas pobytu w sklepie z dinozaurami przez chwilę było słychać main theme Parku Jurajskiego oraz było słychać Dual of fate (Gwiezdne wojny: Mroczne widmo) gdy Linda walczyła z robotami.

OfcKD637

To chyba nie jest dziwne skoro ona była maniaczką filmów. Musiały wiec się znaleźć nawiązania do wielu filmów.

ocenił(a) film na 9
lew890

Wojna Światów

lew890

Córka sąsiadów to ciemnowłosa Kelly Basset ze Świata według Ludwiczka. No i postać ojca jest wręcz kopią ojca Ludwiczka. Czy to wynika z tych samych twórców? Nie mogę nic znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones