Ewan McGregor

Ewan Gordon McGregor

8,3
68 951 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ewan McGregor

Jego 55 miejsce w zestawieniu najlepszych aktorów obrazuje poziom tego serwisu...

AleEx

4 miejsce Johnny'ego Deppa zmienia to domniemanie niemal w pewność!

madz20

Prawda.
P.S. Śliczny avatar :)

użytkownik usunięty
Rena39

przystojniak :)

Ja wiem dlaczego Johnny Depp jest na 4 miejscu zaraz po tak znakomitych aktorach którzy w pełni zasługują na to miano. Młode dziewczęta choć nie tylko dają mu najwyższe noty bo wystąpił w kilku hitach min,'Piraci z Karaibów' grając pięknego przystojnego zbuntowanego kogoś dlatego. Ewan McGregor jest świetnym aktorem i co do tego mam nadzieję nikt nie ma wątpliwości... dla nas fanów Ewan'a to jest najważniejsze i żadne subiektywne rankingi tego nie zmienią.

lionel

W moim przypadku to się nie sprawdza ;P Chociaż lubię grę Johnny'ego (w "Piratach" był bezbłędny); uważam, że pojawia się w fajnych filmach; odmówić mu urody również nie mogę, to wciąż nie uważam go za jednego z najlepszych aktorów ;)

Rena39

Zgadzam się że Depp ma na swoim koncie kilka naprawdę dobrych filmów" mimo to jego pozycja w rankingu jest zawyżona, . Chodziło mi o to że Depp pojawił się w np. 'Piratach ' i stał się najpopularniejszym aktorem bo film zrobił furorę, pomijając walory aktorskie - myślę że o to chodzi jedna rola zrobiła z niego aktora nr,1 lub numer 4 w tym rankingu.

lionel

Zazwyczaj tak jest, że jak jakiś aktor (lub np.film) staje się popularny, to jego notowania w rankingach idą wysoko w górę ;)

A co do Ewana. W moim prywatnym odczuciu bije on Johnny'ego na głowę :)
Widzę, że oglądałeś już film "Niemożliwe". Robi aż tak dobre wrażenie ? ;)

Rena39

Tak ,to świetny film bardzo emocjonalny wzruszający , Ewan świetny ale jedno mnie irytuje Naomi Watts która również była świetna w nim jest nominowana do Oscara za 'niemożliwe' dlaczego i więc ten zaszczyt spotkał tylko ją choć Ewan zagrał równie dobrze. To kolejny dowód na to że Ewan jest pomijany przy okazji rozdawania nagród- opisywałem to już gdzieś.

lionel

Nie on jeden jest pomijany. Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego genialny Edward Norton nie ma na koncie Oscara. To kolejny dowód na to, że nagrody nie są wyznacznikiem talentu aktorskiego !

Rena39

jeśli chodzi o aktorów wg mnie najbardziej niedoceniani są Depp Norton McGregor i DiCaprio

lemur44

Depp niedoceniany? To aktor popkulturowy, nie otrzymuje nagród bo nie gra ról przełomowych, specjalnie ambitnych, ciężkich do ogarnięcia...
Szczerze powiedziawszy myślę, że za 20, 30 lat mało kto będzie o nim pamiętał. Filmy Burtona czy "Piraci..." dla naszych dzieci i wnuków będą już tylko
archaicznymi filmami, reliktami przeszłości obfitującymi w kiczowatą scenerię i mierne efekty specjalne, bo przecież treścią sie nie obronią..
Co do Nortona się zgadzam. Gra mało ról i nie często, ale każda jest bardzo charakterystyczna ale jakby stygmatyzująca - stąd może zbyt mało ciekawych propozycji
a zatem i nagród.
DiCaprio już jako dzieciak grał genialne role i "kradł" filmy doświadczonym kolegom z planu. Może "Wielki Gatsby" przyniesie przesilenie...
McGregor ma najgorzej... jako aktor europejski w Ameryce ma najmniejsze szanse na dobre role, co widać po dotychczasowych amerykańskich dokonaniach.

madz20

1.Depp - nie gra ról przełomowych ostatnio to prawda, ale ma kilka ról w których naprawdę się wykazał, mówię tu o filmach nie zrobionych pod publikę. Wg mnie nie Piraci czy filmy Burtona pokazują jego talent.
2.DiCaprio - świetna rola w 'co gryzie...' a potem długa przerwa aż do infiltracji i krwawego diamentu. od tego czasu naprawdę pokazuje co potrafi, a przez to że jest niedoceniany mam tu na myśli to samo co u Deppa - mimo świetnych ról nie ma zbyt wielu nagród.
3.McGregor - nie musi robić w Ameryce żeby amerykańską nagrodę dostać.

lemur44

Niestety w moim odczuciu Depp nie ma zbyt wiele do zaoferowania a role w wymienionych produkcjach potrafią to świetnie przykryć albowiem, w każdym dramacie Depp ginął na tle filmowych partnerów czy to w "Czekoladzie", "Donnie Brasco" czy "W zanim zapadnie noc". Nie wspominając już o "Dziewiątych wrotach" czy "Turyście" bo położył obie produkcje.
Leo był świetny w między czasie w filmach "Chłopięcy świat", "Całkowite zaćmienie" i "Pokój Marvina" wg mnie bardzo dojrzałe role jak na wiek, wyraźnie widać jak w bohaterach zachodzą zmiany, wszystko jest naturalne i nie wymuszone..
Co do McGregora to jednak tylko teoretycznie nie musi grać w USA by być zauważonym :/... Praktyka ostatnich lat pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie, szczególnie, że jego europejskie role są ciągle zbyt amerykańskie jak na festiwal w Cannes czy w Wenecji...

użytkownik usunięty
lionel

Dziewiąte Wrota najlepsza rola Deppa.

lionel

masz rację - lubimy EVANA za to niezwykłe coś a nie za ''słodziutki'', ''przystojniutki'' - raz i na zawsze i nic tego nie zmieni - nawet jak - nie daj Boże - zostanie bez rak i nóg - to zawsze będzie ten Evan - i istotnie - niskie miejsce - czyli komercha i aparycja gra pierwsze skrzypce - nie wszystkich to dotyczy ale znacznie......

użytkownik usunięty
AleEx

Twojego poziomu nie trzeba oceniać.

Troll?
Jeśli tak to uznaj moją odpowiedź za niebyłą.
Jeśli nie to zważ, że to było rok temu...nie pamiętam skąd we mnie wtedy taka potrzeba prowokacji.

AleEx

To, że Ewan jest w rankingu niżej niż np Jensen Ackles to kpina. Po prostu w rankingu w górę pną się młodzi bożyszcze nastolatek i nie można brac tego zestawienia na poważnie.

mandmus

dokładnie:)

mandmus

Stanę w obronie tego "bożyszcza nastolatek" :) Jensen ma taką opinię, bo, skupiając swoją karierę na SPN, nie ma szans udowodnić, że naprawdę jest świetnym aktorem. Wczuwa się w rolę, rozumie swoją postać. Gra całym sobą, nie jest aktorem jednej miny - jak Padalecki i Collins. Potrafi samym spojrzeniem oddać całą gamę emocji. I, jakkolwiek uwielbiam SPN (chociaż od kilku sezonów to już bardziej sentyment), mam nadzieję, że następny sezon będzie ostatnim i Jensen w końcu da się poznać szerszej publiczności - podobno miał propozycje dotyczące jakiegoś filmu z uniwersum Marvela; może nie są to szczyty kinematografii, ale miałby okazję się wybić.

AleEx

Wg mnie ten aktor jest mega niedoceniony... tzn jego miejsce w rankingu to jedno, ale chodzi mi o nagrody. Gra zawsze w dobrych filmach, zawsze świetnie swoje role.. Ciężko mi powiedzieć, czy za jakąś rolę zasłużył na Oscara, chociaż skoro Anne Hathaway mogła dostać, to kto wie :P ale wg mnie to jest bardzo dobry aktor, a zawsze zostaje pomijany. Nominują z filmów, w którym gra większość, a jego nie. Tak jak teraz z "Sierpień w hrabstwie Ossage" - Streep i Roberts mają nominację a on nie (oczywiście te aktorki też są świetne). No ale widać on jest skazany na niedocenienie tak samo jak Leo DiCaprio (chociaż może teraz mu się zrewanżują).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones