PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733514}

Glitch

6,6 6 874
oceny
6,6 10 1 6874
Glitch
powrót do forum serialu Glitch

Do tego serialu zbierałem się tak długo ze chyba faktycznie wyczuwałem ze jak się za niego zabiorę to na końcu będę żałował poświęconego czasu.

Oglądając każdy kolejny odcinek wciągałem się co raz bardziej. Zastanawiałem się jakie jest wyjaśnienie całej historii i czy reżyser ze scenarzystą podołali historii w która sami się wpakowali budując tak wyśrubowane napięcie i tajemnice. Niestety nie podołali.

Film mimo czasem kuriozalnych zmian akcji za pośrednictwem zmian w postępowaniu poszczególnych postaci naprawdę potrafił wciągnąć. Przyzwyczaiłem się nawet do tego ze w całym serialu większość kobiet (poza dwiema grającymi poboczne role) są zepsute i popieprzone. Niektóre panie grają w sposób przerysowany, a początkowo główna bohaterka Kate zachowuje się jak idiotka i egoistka bez rozumu. Najpierw ciska się do przyjaciółki w ciąży (co chyba groziłoby normalnie poronieniem) ze ta wyszła za jej męża po jej śmierci, oczekuje ze ta w ciąży odejdzie i zwroci jej męża a jak już namieszała to nagle przechodzi jej miłość do męża i idzie się bzykać z jakimś pierwszym lepszym gogusiem z nad jeziora. Ręce opadają.

Polubiłem głównego bohatera policjanta, polubiłem Williama Balckburna który w pewnym momencie jawił się jako główne wyjaśnienie historii... a każdy z nich i tak okazał się baranem z mózgiem pokroju prostego komputera który można zaprogramować na najbardziej bzdurne bzdety.

Niby autorzy próbują dać do zrozumienia ze w świecie istotna jest równowaga i zasady, ale robią to w taki sposób ze sama istota życia jest bezsensu, a tajemnicza siła tak naprawdę musi być posrana do szpiku skoro podtrzymuje życie bez jakiegokolwiek uzasadnienia... bez uzasadnienia ponieważ samo trwanie nic nie daje, a kwestia miłości, emocji, pamięci, doświadczenia i więzi jest drugoplanowa i bez wartości na tle tajemniczych posranych zasad i tajemniczej siły która niby jest jakimś tam bogiem ale ze zblatowanymi zasadami... zasadami które sam pozwolił złamać i teraz musi ukarać ludzi za to ze pozwolił je złamać.

Zakończenia nawet ciężko komentować. Jest tak głupie ze człowiek czuje się tak jakby czekał w wykwintnej restauracji ze światowej klasy zespołem jazzowym na niesamowita strawę a na końcu kelner przyniósł suchy chleb z Lidla posmarowany nutellą albo paprykarzem.

Gdybym mógł spotkać reżysera i scenarzystę to popukałbym się w czoło i polecił aby zajęli się strzyżeniem trawników.

Duracel1974

Niestety, ale nie sposób się nie zgodzić z Twoją opinią. Przez 2 sezony oglądałem z wypiekami na policzkach, 3 sezon oglądałem z zażenowaniem. Niestety raz zobaczone nie da się "odzobaczyć". Wielka szkoda zmarnowanego potencjału.

ocenił(a) serial na 7
Duracel1974

W pełni się zgadzam. Pewnie jakiś mądry producent wezwał wszystkich i powiedział ej wiecie co, nie mamy budżetu/pomysłu jak dalej pociągnąć ten sezon, weźmy ich wszystkich zabijmy. Trzeci sezon kompletnie zmarnował historię budowaną przez dwa poprzednie i w zasadzie sprawił, że wszystko było bez sensu.

Duracel1974

Zakończenie było dziwne ale powiem szczerze, że było bardzo smutne. Różnie się seriale kończą ale to mimo niepochlebnych opini mnie wcisnęło w fotel. Zwyczajnie źle mi było przez jakiś czas po oglądnięciu. Ze wszystko o co walczyli skończyło się momentalnie gdy zrozumieli, że nie powinni istnieć. Smutny był również moment gdy Kate sama poszła w ogień bez Jamesa. Może jestem zbyt "delikatnty" ale to zakończenie naprawdę popsuło mi humor i ostatecznie nawet mi się podobało.

ocenił(a) serial na 5
b182

I właśnie między innymi dlatego taka ocena serialu. Serial wciągnął pierwszym i drugim sezonem, a potem rozczarował a do tego wkurzył bezsensownym uśmiercaniem ludzi i brakiem konsekwencji tajemniczej siły, mocy czy istoty. Wkurzanie widza nie jest grą na emocjach. Film nie powinien wkurzać, powinien dawać do myślenia, albo sprawiać przyjemność. Ten ani nie sprawia przyjemności ani nie daje do myślenia przez całą masę błędów i braku logiki. Jedyne co robi na końcu to właśnie wkurza.

b182

Być może dlatego, że to dramat:)

Duracel1974

Ej, co masz do Nutelli? :P

ocenił(a) serial na 4
Duracel1974

Nic dodać nic ująć. Strata czasu na oglądanie tego, skoro ostatecznie na koniec żadna tajemnica nie została rozwiązana. Ot, wszyscy siup do ognia i już.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones