PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 282 185
ocen
7,2 10 1 282185
5,2 37
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars to najlepsza saga filmowa w dziejach kina, nie rozumiem czemu tak lubicie zaniżać ocenę tej klasyki...

ocenił(a) film na 6
Immortal_Stasin

Klasyka to części IV, V i VI ;)

ocenił(a) film na 10
Auley

nie, cała seria jest klasyką kina, nie wspominając już o klockach Lego, książkach, komiksach, grach i innych rzeczach wzorowanych na uniwersum Gwiezdnych Wojen

ocenił(a) film na 6
Immortal_Stasin

Błąd. Części I, II i III to jedynie marna próba kontynuacji klasyka. Zawdzięczają porażkę głównie Christensen'owi, żałośnie kiepskim dialogom i taniemu efekciarstwu. ;)

ocenił(a) film na 10
Auley

Owszem, części I-III są gorsze od starszych, ale i tak są genialne, założę się, że jakbyś był/a na miejscu Lucasa nie stworzyłabyś niczego lepszego, podobnie jak cała reszta "krytyków" z Filmwebu

ocenił(a) film na 6
Immortal_Stasin

*sprawdza czy jest filmowcem z grubymi milionami na produkcję* Bummer :(

Nie rozumiem, jak można nazywać genialnym film, w którym zaistniał Jar Jar Binks. Jasną stronami części I był Liam Neeson, któremu udało się stworzyć prawdziwego rycerza Jedi i finałowy pojedynek na miecze świetlne. Części II i III nie chce mi się nawet komentować - jedyny plus to ładna sceneria poszczególnych planet.

*Na duży plus idą jeszcze stroje i makijaż królowej. ;)

ocenił(a) film na 10
Auley

Jar Jar jest spoko

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 8
Auley

A ja cię popieram.

ocenił(a) film na 5
Auley


Dla takich jak ty, wszystko co było pierwsze, to klasyk (ok, nie mam z tym jakichś dużych problemów), ale obniżanie nowszych filmów ze wzgledu na DATĘ, jest tak niskopoziomowe, że obawiam się iż argument rodem z "trudnych spraw" jest dla ciebie prawdą objawioną.

" żałośnie kiepskim dialogom i taniemu efekciarstwu. ;)"
Dialogi w całej serii SW były niskich lotów, jednak śmiałem się (a później irytowałem) z tych wszystkich jęków i pipów w tych (jak to mówisz) klasycznych częsciach (3 pierwsze). Ta może i faktycznie bardziej trąciła infantylnością, jednak taka duża rozbieżność w twojej ocenie dialogów, każe mi sądzić że masz gust zmiennych jak u kobiety.

Tanie efekciarstwo.... kolejny bełkot... film już troche nowszy, lepsze efekty (bardziej dopracowane), a ty stękasz że akurat TO W TEJ CZĘŚCI (a pewnie w następnych jeszcze gorzej?) uraczono nas "tanim efekciarstwem". Chce się rzec- NO KUR.WA!!

Georg Lucas juz na zawsze sie zapisał w kinematografii, jemu wystaw 10/10, a nie filmowi który swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. A jeśli na prawde tak cie jarają te starsze wersje, to niech przynajmniej nie zasłaniają ci oczu.

Peace

ocenił(a) film na 4
krisimovie

Dokładnie. Dialogi kuleją w każdej z 6 części.

użytkownik usunięty
krisimovie

hahahahahahahahhhahha nie no ja nie mogę, ale jaja se robisz...

ocenił(a) film na 3
Auley

Ep II oraz III nie są takie najgorsze, fakt, czasem wydarzy się coś niepokojąco głupiego i wyrwanego z kontekstu (a "przyśpieszenie" fabuły pod koniec Ep. III przemilczę), jednakże trzymają się kupy i ogólnie fajnie się ogląda. Ep I wiadomo - główny wątek fabularny beznadziejny, Jar Jar to chyba najgorsza postać w s-f, a jak pierwszy raz usłyszałem brednie o midichlorianach, to coś we mnie pękło.

ocenił(a) film na 10
Immortal_Stasin

Walić klocki LEGO, one właśnie zepsuły obraz SW i zrobily z tego papkę dla dzieciaków

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

No nie, to już jest bestialstwo. Jak śmiesz ?!

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

A te wszystkie zabawki i figurki, które były dostępne przed 1999 rokiem dla kogo były? Dla grubych nerdów po czterdziestce ? Aby mogli się bawić nimi kryjąc się po kontach ? Śmieszny jesteś.

ocenił(a) film na 10
ataksobie

Co jest złego w figurkach?

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Chodziło mi o to, że te figurki miały takie samo zadanie jak te rzeczy robione przez lego. Zabawę. Były skierowane dla dzieci i nie widzę nic złego w tym, że lego takie zabawki produkuje.

ocenił(a) film na 10
ataksobie

Tak, tylko kiedys licencjonowane zabawki jeszcze za moich czasow dziecinstwa nie byly tak latwo dostepne i sie marzylo o nich i byly sprawa drugorzędną po filmach teraz jest na odwrot. Dzieciaki mysla ze SW to takie dla dzieci bo najpierw poznają bajki w telewizji i zabawki, cos sie zje balo ;/

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

A co jest złego w LEGO?

ocenił(a) film na 3
Immortal_Stasin

Nie ośmieszaj się. Średnie czy wręcz słabe prequele, nakręcone po latach, nigdy nie będą klasyką. Minęło 15 lat i... nie są. To samo będzie za kolejne 15.

Auley

DOKLADNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
Auley

A te czesci tez beda klasyka za kilkanascie lat

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Nie ośmieszaj się. Średnie czy wręcz słabe prequele, nakręcone po latach, nigdy nie będą klasyką. Minęło 15 lat i... nie są. To samo będzie za kolejne 15.

użytkownik usunięty
Immortal_Stasin

Dobre są tylko stare części,a nowsze to zwykłe bajeczki

ocenił(a) film na 10

no pewnie, że bajeczki, a co byś chciał film dokumentalny ? ;)

Immortal_Stasin

Mozna zrobic dobre SF, ktore nie bedzie wialo tandeta i kiczem.

ocenił(a) film na 10
Eminey

No właśnie.

Immortal_Stasin

Przykro mi, ale niestety mroczne widomo zawodzi. Ok, oczekiwania byly ogromne, a tym samym trudne do spelnienia, ale zapewniam - dalo sie zrobic o lepszy film i to nawet z tego, co nakrecono.

Ok, pierwsze 3 czesci nie sa jakies beznadziejne - ale w porownaniu z IV, V i VI wypadaja blado.

To troche tak jak z terminatorem. III czesc da sie obejrzec i nie jest zla - ale daleko jej do I i II...

ocenił(a) film na 10
Eminey

Oj tam, są gorsze rzeczy na świecie. Może to dziwne, ale moim zdaniem to nawet lepiej, że wypadają trochę blado w porównaniu do poprzedniej trylogii, bo nie chciałbym, żeby przyćmiewały klasykę. A całej serii wstydu na pewno nie przynoszą :)

Immortal_Stasin

^^^
Idac ta logika mozna wydac kompletna kupe i tlumaczyc to tym, ze przeciez sa gorsze rzeczy i nie chcialo sie przycmic poprzednich -.-

Tyle, ze wlasnie fani liczyli i krytycy liczyli na film porownywalny do tamtych...albo chociaz dobry.

Szkoda czasu widzow i producentow na gnioty...

ocenił(a) film na 10
Eminey

omg, prawdziwi fani docenią Mroczne Widmo za pozytywne cechy, a jest ich sporo, chociażby efekty specjalne czy ostatnia walka z Darth Maulem

Immortal_Stasin

Klopot w tym, ze wymieniles 2 najmocniejsze atuty filmu.

Gdzie reszta? A trwa on ponad 2 godziny

ocenił(a) film na 10
Eminey

Pokaż mi takie, a poza tym SW to space opera a nie sci-fi kolego

ocenił(a) film na 10

Nie do końca

ocenił(a) film na 4

Stare to dopiero był dramat dokumentalny oparty na filmie obyczajowym.

ocenił(a) film na 3
Immortal_Stasin

dlaczego bo z klasyki została tylko durnawa bajeczka dla przedszkolaków.

ocenił(a) film na 10
raven11164

dla mnie to jest genialne uzupełnienie, nie rozumiem tych narzekań

ocenił(a) film na 3
Immortal_Stasin

no cóż.....

raven11164

Może i stara trylogia była lepsza, ale też można znaleźć w niej wiele luk nawet nie Skywalkerów. Jako fan Gwiezdnych Wojen uważam, że można było nową trylogię zrobić lepiej, ale nie jest to zła produkcja. Warto, mimo wszystko dowiedzieć się było jak to się zaczęło. Zobaczymy co będzie w jeszcze nowszej trylogii, bo o tą się trochę obawiam.

ocenił(a) film na 3
jeykey1543

tak jak to w kinie amerykańskim idzie gdzie od lat rządzi "polityczna poprawność" i targeting to nie spodziewam się niczego dobrego ..... coś pomiędzy bajeczką dla dzieci a filmidłem dla gimbusów

raven11164

Argument, że coś jest bajeczką dla dzieci albo dla gimbusów pasuje do każdego filmu i staje się być nudny.

ocenił(a) film na 3
jeykey1543

Bo niestety tu jest właśnie cały problem "amerykańskiego kina". Filmy robi się jak hamburgery w McDonald's.... można nawet to jeść ale z daniem w porządnej restauracji nie mają porównania.
Dzieciuchowaci bohaterowie coś pomiędzy Pee-wee Hermanem a Justinem Biberem panienki dobrane tak aby nie zakłócić dobrego samopoczucia spasionej amerykańskiej nastolatki i jej poczucia wyższości (przecież wiadomo teraz kobiety rządzą) . Fabuła z powiewającą flagą, w 63 minucie gatka o skopaniu tyłków po czym wszystkie nawet najbardziej zawiłe problemy od razu się wyprostowują......

jeykey1543

Oceniłeś najnowszego Hobbita na 9, a to jest chyba esencja amerykańskiego kina.

ocenił(a) film na 8
raven11164

,,dlaczego bo z klasyki została tylko durnawa bajeczka dla przedszkolaków"

Powiedział wielki fan trylogii w której półmetrowe miśki biją wyszkolone i uzbrojone w karabiny laserowe oddziały wielkiego imperium. No ale to nowa trylogia, gdzie jedna z bohaterek została drapnięta przez wielkiego kota, a drugi został prawie że spalony na popiół.

użytkownik usunięty
Immortal_Stasin

Ludzie na filmwebie zazwyczaj zaniżają oceny. :) Pełno tu hejterów. Na kinomaniaku są zwykle bardziej adekwatne.

ocenił(a) film na 10

To wiem od dawna, ale nie mogę zrozumieć sensu bezsensownego hejtingu ;/

Immortal_Stasin

Dlaczego bezsensownego?

ocenił(a) film na 10
HollywoodTonight

Dlatego, że żadnego sensu w nim nie ma ? Przynajmniej ja go nie widzę...

Immortal_Stasin

Bezsensowny hejt to domena trolli. A jak krytyka jest poparta wieloma argumentami to nie może być bezsensowna, na przykład filmy na YouTube przedstawiające co jest nie tak z Mrocznym Widmem.

ocenił(a) film na 8
HollywoodTonight

Większość tych "argumentów" to zwykłe, pretensjonalne miauczenie fanatyków starej trylogii, którym nic, absolutnie nic się nie podoba. Są jak pięcioletnie gówniary, które robią jazgot, bo tatuś nie kupił im kucyka na urodziny. Nie rozumiem hejtu pod adresem nowej-starej trylogii, a jak czytam lub oglądam to ujadanie, mające być "argumentacją", rozumiem go nawet jeszcze mniej.

Aha - hejtu pod adresem Jar-Jara też nie rozumiem. Nie, żebym tę postać darzył sympatią, ale nie widzę też żadnego racjonalnego powodu, aby jej nienawidzić. Fanatycy starej trylogii w swojej "argumentacji" też nigdy takiego powodu nie podali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones