PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 282 104
oceny
7,2 10 1 282104
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Film moim zdaniem dobry, lecz są takie aspekty, które przeszkadzają mi w odbiorze tego filmu, choćby efekty specjalne, które sie zestarzały, albo cała scena z wyścigami, którą odebrałem jako zapychacza do tego scenariusz, nie zbyt dopracowanych co wyraźnie widać po prostocie budowy tego filmu. Za to do plusów tego filmy można zaliczyć Qui Gon Jinna, który został świetnie rozbudowany w komiksach i serialu clone wars, ale to już inny temat. Planeta Naboo jest chyba najpiękniejsza, że wszystkich z świata gwiezdnych wojne w ogóle warstwa stylistyczna tego filmu nie licząc efektów komputerowych to złoto, szkoda, że w nowych wersjach mrocznego widma Yoda jest generowany komputerowo bo traci jego wygląd. Jeśli chodzi o ukazanie starej republiki to wyszło to Georgowi Lucasowi świetnie zobaczcie, choćby Corusant, rade jedi, polityke starej republiki, droidy bojowe B1. Jak dla mnie ten film jest dobry pomimo swoich wad.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones