PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 282 104
oceny
7,2 10 1 282104
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo
MrsVampire

5 lat. ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

Mi się wydaje że więcej, Padme w 1 czesci jest dorosła raczej.

Himiteshu

Padme miała 14, a Anakin 9 lat. ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

To czemu wzieli dorosła aktorkę? Ehh ten tępy Lucas

Himiteshu

To, że aktorzy grają postać starszą lub młodszą od siebie to żadna nowość w filmach, więc tutaj nie trzeba winić Lucasa, bo wielu reżyserów tak robi. Trzeba też wsiąść pod uwagę, że Padme mimo wszystko wyglądała dość młodziutko, a Keira, która grała jej sobowtórkę miała naprawdę 14 lat a wyglądała na starszą od Natalie. ;)

cloe4

Himiteshu uważasz, że Lucas jest tępy a spójrz może przez okno na świat i zobacz, że teraz bardzo ciężko czasami odróżnić 14-latkę od 20-latki. Tym bardziej, że Padme miała na sobie tonę charakteryzacji.

ocenił(a) film na 9
jeykey1543

Z rozmyciem granic wiekowych to się zgadzam. Minęły czasy gołych kolan i wyczekiwanych długich spódnic. Siedziałam ostatnio u lekarza, a ze mną dziewczynka... no, może 7 lat. Zrobiona na 'laskę' tak, że ja w życiu nie nadrobię. Wyglądała starzej od matki.

cloe4

Na przykład ciekawe jest, że w Ataku Klonów Klonów Padme ma 24 lata, natomiast Anakin ma 19 lat. W rzeczywistości aktorzy grający ich role, Portman i Christensen mieli po 21 lat ;)

Micman1995

"Atak Klonów Klonów..." - może być i tak :D

Micman1995

Trochę odgrzebuję, ale doleję oliwy do ognia.
Christensen jest o kilka miesięcy starszy od Natalie. ;D

cloe4

W sumie to dzięki, zawsze miło wrócić na stare śmieci :D ach, czyli Natalie jest jednak trochę młodsza. Ale całkiem dobrze pokazali ją w filmie, trochę jakby była nieco starsza od Anakina ;) PS ja też czasem odkopuję stare wątki, także ten :D

Micman1995

No cóż, charakteryzacja potrafi zdziałać cuda... Padme w II epizodzie wyglądała na nieco starszą od Anakina (taka dostojna, doświadczona dama przy niedojrzałym jeszcze młodzieniaszku), a w realu oboje byli w tym samym wieku. Ale to pewnie kwestia makijażu i tych dziwacznych, kuszących sukienek. ;D

Za to w III części już tej różnicy między nimi nie widzę. ;)

cloe4

No tak, Anakin nie wyglądał już jak młodzik bez tego warkoczyka ;) swoją drogą czytałem, że kiedy padawan zostawał rycerzem, podczas specjalnej ceremonii obcinano mu mieczem świetlnym ten warkoczyk. Tylko zastanawiam się, czy włosy w tym miejscu normalnie dalej by rosły, ale chyba tak. Zresztą to tylko info z Legends :D

Swoją drogą to ciekawe, że Padme miała jeden kok, Leia dwa, a Rey trzy. Oczywiście to nie znaczy, że są powiązane rodzinnie, chociaż kto wie...? :D

Micman1995

Gdzie sśłyszłąma na forach obcojęzycznych, że koki w fryzurach dziewczyn to liczba trylogii, w których bohaterki występują. ;)
Padme - protagonista I trylogii
Leia - protagonistka II (względem chronologii) trylogii
Rey - protagonista III trylogii.
;D

cloe4

"słyszałam", sorki za literówki. ;D

Co do wyglądu Anakina, to raczej nie kwestia tylko warkocza, ale w ogóle tego, że zmężniał, bądź co bądź minęły 3 lata, a walczył w tym czasie na wojnie... Anakin w III był już starszy, nie taki szczupły, bardziej doświadczony i z blizną na twarzy. No i fryzurka się zmieniła. Krótko mówiąc, w AOTC był taki sobie, ale w ROTS... w ROTS wyglądał jak marzenie. XDXD

A jeśli chodzi o Padme, bądź co bądź zmarła mając 27 lat... To młoda kobieta była. :(

cloe4

Szkoda Padme, ale chociaż nigdy nie była stara ;)

Co do Anakina, faktycznie, o bliźnie zapomniałem chociażby. Dzięki :D

Obi Wan też, można powiedzieć, zmężniał jeszcze bardziej z 2 na 3 część (w sensie, że wyglądał trochę dostojniej, bardziej jak filozof). No ale w Ataku Klonów bardziej przypominał Jezusa ;)

Micman1995

Akurat Obi-Wan w 3 części bardzo przypomina mi Bena z Nowej Nadziei... Tylko po prostu nie ma jeszcze siwych włosów. ;)

Co do wyglądu Obi-Wana w AOTC: ;D
http://www.obrazki.jeja.pl/158781,babciu-ale-to-nie-jest-jezus.html

cloe4

Heh, dokładnie :D ja wciąż mam nadzieję, że zrobią osobny film o Obi Wanie między 3 a 4 częścią z McGregorem, po prostu muszą to zrobić :)

Micman1995

Może Disney zrobi jakiegoś spin-offa o Obi-Wanie. Niech korzystają z McGregora, dopóki jeszcze można. ;D

cloe4

Dokładnie, na szczęście mają jeszcze z 10 lat powiedzmy, Ewan to rocznik '71 ;)

Micman1995

Dopóki Ewan nie będzie miał 60-tki, to mogą spokojnie nakręcić film z Obi-Wanem na Tatooine. ;)

cloe4

Aktor przypakował do roli w ROTS 10 kg :)

Rozgdz

Wiem. Czytało się te ciekawostki. ;)

ocenił(a) film na 7
cloe4

Padme miała w pyte fryzur sorry, ale nie ograniczajmy się do jednego koka! Kiedy mówiła Anakinowi o tym, z jest w ciąży, miała fryzurę podobną do Lei, to jedyne co myślę, że jest "smaczkiem" fryzurowym. Ale tak - podważam teorię o 3 kokach i 3 częściach, bo Padme miała na to o wiele za dużo fryzur i wybór jednej z nich to nieadekwatne porównanie :v Leia z resztą też miała różne fryzury, które miały przypominać fryzury ze średniowiecza :v Tylko Rei taka sama niezmienna niunia całą część (ale i na razie nie było to zbyt mocno rozbieżne czasowo i nie miała czasu zmieniać uczesania)

ocenił(a) film na 7
Micman1995

Włosy zawsze rosną, niezależnie czym je utniesz :v

cloe4

Chociaż czekaj, nie zauważyłem że odpowiadałem wcześniej na Twój komentarz :D

ocenił(a) film na 9
cloe4

5 lat? Tylko?.... Hmm.... Pozory mylą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones