PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 282 104
oceny
7,2 10 1 282104
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Te efekty były słabe już 15 lat temu, dziś nie da się tego oglądać praktycznie.

ocenił(a) film na 8
jasiu15

Słebe efekty? Wyścig Boonta robi wrażenie do dziś!

ocenił(a) film na 10
Coyotman

I wszstkie sceny renderowane i w kosmosie

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

Modele 4,5,6 trzymają klasę i dziś.

Denne CGI 1,2,3 w oczy kole

jasiu15

nie da się tego oglądać praktycznie.
serio ???
To mało filmów widziałeś w swoim życiu ...!!!!

ocenił(a) film na 5
wort801

Przesadziłem, to prawda, ale mówię z perspektywy osoby, której podobały się stare części. W porównaniu do nich Mroczne Widmo faktycznie jest nie do zniesienia.

jasiu15

każdy lubi co innego np ja widziałem stare jako pierwsze ale mimo to wolę nowe części są dla mnie bardziej ciekawe

ocenił(a) film na 5
wort801

ale, co dziwne, Mroczne Widmo (i ogólnie te nowe części) w porównaniu do starych mają żałosne efekty specjalne.

jasiu15

Widocznie mamy inne spojrzenie na te filmy

ocenił(a) film na 5
wort801

Stare części nie epatowały efektami tak jak te nowe. Wiedzieli co mogą pokazać i jak to zrobić, żeby to dobrze wyglądało. W nowych częściach Lucas zachłysnął się komputerami i wyszło na maksa plastikowo, wszędzie, gdzie użyto komputerów widać to i kłuje to w oczy. Szczególnie postacie wyglądają (i już w momencie premiery wyglądały) jak z jakiejś taniej gry komputerowej - Jar Jar Binks czy szczególnie Yoda. Przecież ta stara maskotka wyglądała bardziej przekonująco niż to komputerowe "coś".

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Wiesz, wtedy nie bylo cgi praktycznie w ogole, wiesz ktore to lata byly czlowieku? I wszystko robilo sie na makietach i modelach. Za kilkanascie lat bedziemy narzekac ze filmy z dzisiejszych lat słabo wyglądaja

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

CGI nie było w ogóle? Były, i to już kilka lat wcześniej. Na makietach i modelach robili pierwsze Gwiezdne Wojny i wyglądały lepiej od Mrocznego Widma. A filmy z dzisiejszych lat słabo wyglądają, bo efekty robione są w całości w komputerze, a to wygląda tanio i plastikowo.

jasiu15

Tanio, plastikowo i sztucznie to wygląda właśnie stara trylogia.
Nowa nadal trzyma poziom mimo upływu lat.
Stare filmy nie mają podejścia do nowych, bo fabuła, muzyka i klimat stoją na podobnym poziomie, ale już efekty specjalne to zupełnie inna klasa.

ocenił(a) film na 5
XXXD

Obejrzyj sobie Mroczne Widmo i zwroc uwage na efekty. Poziom jak z Playstation 2. Stare czesci wygladaja lepiej, bo to byly praktyczne efekty, makiety i kostiumy a nie tanie efekty komputerowe.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Dlaczego?

ocenił(a) film na 10
wort801

Ciekawe bardziej sa starsze, nowe sa dosc nudne, przegadane, bez gagów i tego pazura

Himiteshu

mamy inne gusta mi stare się nudzą

ocenił(a) film na 10
jasiu15

W sumie to jest dobre i ma wciągająca fabułe, druga część juz mniej

ocenił(a) film na 7
jasiu15

Słabe aktorstwo było również w pierwszej części. Skoro nowa trylogia to niejako odbicie oryginalnej, musieli to jakoś zaznaczyć :) No i w epizodzie 4 jest jedna walka na miecze świetlne wyglądająca jak walka na kije od szczotki a w epizodzie 1 choreografia walk jest bardzo dobra.

Co do efektów, uważam, że zarówno w 4 jak i w 1 są bardzo dobre.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Do dzis te efekty bija niektore filmy na przyklad nowego Hobbita wiec pierdoły gadasz

Himiteshu

Taka wolność słowa że każdy może pisać głupoty :) takie mamy czasy :(

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Jeżeli scenariusz i efekty są słabe, to za co taka "wysoka" ocena?

ocenił(a) film na 5
szmyrgiel

Srednia ocena, akurat na 5 zasluguje.

jasiu15

No dobra, ale co sprawiło że 5, a nie mniej?

ocenił(a) film na 5
szmyrgiel

Nie umiem tego rozebrac na czynniki pierwsze, obejrzalem juz tyle filmow, ze ocena sama mi sie nasuwa.

użytkownik usunięty
jasiu15

co do aktorstwa i efektów się zgodzić jako fan SW nie mogę. Ale co do scenariusza masz dużo racji masz, chociaż i tak nie gorszy niż atak klonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones