PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 282 104
oceny
7,2 10 1 282104
5,2 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Wersja TVP

ocenił(a) film na 3

Zauważyliście oprócz poobcinanego obrazu że ta wersja zawiera kilka usuniętych scen. Dawno temu oglądałem TMP na DVD więc może po prostu zapomniałem ale nie przypominam sobie niektórych scen. Np. podczas wyścigów podów Anakinowi odrywa się kabel łączący jego kokpit z jednymz silników i zaczyna potem wirować, następnie przyciąga ten kabel jakims urządzeniem i naprawia usterke. Tej sceny nigdy nie widzialem! Poza tym gdy udają się na Courscant i Qui-Gon mowi Anakinowi zeby poszedl z Padme jest scena której tez nie widzialem. W tej scenie wsiada z Jar Jarem do jakiegos pojazdu i Jar Jar wali jakiegos kwasa jak to ma w zwyczaju.

Czy ten sceny są na DVD?

ocenił(a) film na 7
Mongoose

Czy są na DVD - ciężko mi powiedzieć, ale trafne spostrzeżenia. Ja mam wersję TPM na wideo i tych scen nie było. Jestem pewien że poprzednio oglądałeś tą samą wersję filmu, którą posiadam na kasecie, a która jest okrojona z paru nieznaczących, acz ładnych wizualnie scen. Poza tymi, o których wspomniałeś są to m.in ujęcia z wyścigu Boonta Eve (np. wieloręki kelner rozdający towary na trybunach, czy sceny eliminacji poszczególnych przeciwników przez Sebulbę, bo w "naszych" wersjach pokazano tylko wykluczenie kilku uczestników, nie wszystkich), lub krótkie skadrowania budynków Coruscant o zmroku.

Mongoose

Też to zauważyłem. Oglądałem Mroczne Widmo kilkanaście razy i nie przypominam sobie tej sceny z kablem podczas wyścigu. Niestety po raz kolejny zawiodłem się na TVP. Już chyba wolałbym oglądać wersję z tym śmiesznym dubbingiem, który był w kinach i na canal +, niż tego lektora, którego nam zaserwowali. Bez kitu jego głos przewyższał pod względem głośności efekty dźwiękowe chyba z 10 razy.

ocenił(a) film na 8
Nick_the_Greek

Również zauważyłem ten fakt. Dopatrzyłem się też braku jednej sceny. Mianowicie przed bitwą armii droidów Federacji z Gunganami zawsze była scena rozmowy między Jar Jarem a Boss Nassem, w której Binks został mianowany generałem. Wczoraj na TVP2 sceny tej nie uświadczyłem.

ocenił(a) film na 7
Barcelonismo

była scena mianowania go na generała.

Mnie martwiły poucinane boki... strasznie mnie to wkurzało. Np. w sławnej scenie, kiedy Jedi spotykają Sitha pod koniec filmu. Ten "odpala" swoją czerwoną torpedę... Ci natomiast swoje kolorowe świecidełka... Miecza zielonego w ogóle nie było widać

ocenił(a) film na 8
fifa114

Wydawało mi się, że jej nie było. Mam przynajmniej powód do obejrzenia dzisiejszej powtórki.

Barcelonismo

Za to nie było scenki z Aurą Sing.......................................

Frank_Niagara

mógłby mi ktoś wytłumaczyc jak jest z tą kolejnością tych filmów, i dlaczego ta saga jest akurat tak skonstruowana ? pozdrawiam :)

luqas17

Zacznij od części 4,5,6, bo części 1,2,3 są pełne spoilerów, które psują satysfakcję z poznawania historii rodu Skywalkerów. Je się ogląda później, by zobaczyć, jak doszło do Tryumfu Imperium. Czyli kolejność - 4,5,6,1,2,3 :)

ocenił(a) film na 8
Keodred

za pierwszym razem może nie jest to zły pomysł, ale moim zdaniem przy kolejnych przygodach ze Star Warsami lepiej wrócić do kolejności od 1 do 6, chronologicznie lepiej to wygląda;)

Pozdrawiam

Frank_Niagara

Aurę Sing widać przez chwilę, ale tylko jej rękę. A te sceny pochodzą z rozszerzonej edycji z 2k7 roku.

Barcelonismo

Ja za to zauważyłem, że nie było sceny z E.T. w senacie - zastąpili go innym kosmitą :/

ocenił(a) film na 9
Keodred

Własnie! Słyszałem że jest gdzies w Mrocznym Widmie E.T. Mogłbyś powiedzieć gdzie to bym poszukał i obadał każdą wersję żeby to znaleźć :D

Gigacz

W scenie w senacie, kiedy Amidala zgłasza votum nieufności i tłum zaczyna krzyczeć "głosować!" widać E.T., ale niestety w wersji 2k7 już go nie ma :/ Najlepiej, jakbyś miał vhs z 1999 roku

http://pl.youtube.com/watch?v=pU_Q8ouCCfE

ocenił(a) film na 9
Keodred

HAHA :D Jest, dzięki za link.

A propos. Mam vhs z 1999 i na nim nie było scen podczas wyścigów, oraz tej z "taksówką" czy innym statkiem na coursant.

Pozdrawiam!

Gigacz

A zauważyłeś, że podczas pojedynku z Maulem są dwa nowe ujęcia? Jedno, tuż przed śmiercią Qui-Gona - robi on dodatkowy młynek, którego wcześniej nie było,drugie później, jak Obi rozcina miecz Maula :P

ocenił(a) film na 9
Keodred

Może i jest, mam oryginalne dvd wiec już sie przyzwyczaiłem.

z vhs'u pamietam że tych scen w poscigu nie było i tej mini scenki na coursant. Pewnie wiecej nie zauważyłem.



Najgorsze ze w Powrocie Jedi na koncu zmienili aktora na Haydena.......... bezsensowna zmiana - wkońcu Obi wan się zestarzał (Alec Guines - nie podmienili na MacGregora) a Anakin to co?

Gigacz

Ta scena była jedynym powodem, dla którego nie kupiłem całej sagi na DVD w zeszłym roku - Ucieszył fakt poprawienia Jabby komputerowo, poprawienia Rancora, rozbudowania sekwencji wyścigów, ale duch Anakina - Sebastian Shaw był bardziej "żywy", radosny, lepszy Anakin!
Można to tylko tłumaczyć faktem, że Anakin jako Jedi umarł przed Rozkazem 66 i dlatego jego duch przypomina kształtem siebie z młodości, ale dla mnie to przegięcie.

ocenił(a) film na 9
Keodred

no przegięcie. Ale dodali w końcówce też jak Gunganie na Naboo świętowali, miał wyjść 6-cio pak na dvd, a teraz mają wydać trylogię 1 i trylogię 2 odzielnie, Człowiek się nie doczeka. Jedynie pozostaje czekaj na Gwiezdne Wojny w 3D.

Gigacz

"Messa is free?" Też mnie Jar Jar w tej części drażnił :P A sam "Powrót Jedi" chętnie w 3D obejrzę - kiedy pierwszy raz w Imaxie byłem, zastanawiałem się, jak by wyglądał atak na Drugą Gwiazdę śmierci w trójwymiarze - I chyba się tego doczekam :) Lepsze to, niż kolejne filmy w stylu "Wojen Klonów".

ocenił(a) film na 9
Keodred

Albo błyskawice Imperatora "strzelające" tuż przed oczami, że o Księżniczce Leii tańczącej w tym skąpym stroju nie wspomnę :D Trzeba czekać na 3D

ocenił(a) film na 5
Mongoose

Nie wiem jak wy te filmy oglądacie, ale zarówno scena usterki i jej naprawa, jak i mianowanie Binksa na generała miała miejsce w emisji tego filmu na TVP2. Przynajmniej ostatnio - tydzień temu.

_Pablos_

Scena, w której Anakinowi odpina się kabelek i zaczyna wirować została dodana w wersji DVD. W kinowej wersji tej sceny nie było.

ocenił(a) film na 5
nbl_raziel

Nie wiem w jakiej wersji ta scena była, wiem natomiast że była ostatnio w tvp2

_Pablos_

EI na DVD zawiera kilka dodatkowych rzeczy i ta wersja była w telewizji.

Tutaj można zobaczyć co dokładnie: http://www.schnittberichte.com/schnittbericht.php?ID=563

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones